Jak można zarabiać na blogu?

Sposobów na zarabianie w sieci jest wiele. Jednym z nich jest prowadzenie blogów, zarówno firmowych, jak i prywatnych. Zanim zaczniemy swoją przygodę z blogowaniem, musimy dowiedzieć się, na czym polega zarabianie na blogu. Musimy zrobić wszystko, by blog był poczytny i generował duży ruch, nawet do kilku tysięcy odsłon w miesiącu. W ten sposób szybko znajdziemy reklamodawców, którzy będą chcieli zamieszczać swoje reklamy na stronie, np. w postaci banerów reklamowych. Zarabianie na blogu będzie możliwe, jeśli spełni się trzy poniższe warunki.

1. Zadbaj o to, by treści były unikalne

Najważniejsza jest wartościowa treść i wypracowanie ciekawego, unikalnego stylu. Jeśli osiągniemy ten cel, wówczas zarabianie poprzez pisanie okaże się dużo prostsze. Dzięki interesującym tekstom użytkownicy odwiedzający naszego bloga, z pewnością wrócą na niego jeszcze nie raz. Przygotowując treści na bloga zadbajmy także o to, by był przejrzysty i czytelny. Pomoże nam w tym dodanie akapitów, wypunktowań, tabeli. Ciekawa grafika także uatrakcyjni wpis.

2. Reklama w mediach społecznościowych

Umieszczanie na blogu wartościowych wpisów może nie wystarczyć, by blog zaczął być rozpoznawalny w sieci. Trzeba będzie trochę mu w tym pomóc, np. poprzez social media. Założenie fanpage’a na Facebooku jest banalnie proste i przy tym bezpłatne. Warto skorzystać z tej formy promocji bloga, ponieważ znacznie zwiększymy w ten sposób jego zasięg i dotrzemy do konkretnej grupy docelowej. Oprócz Facebooka innymi, równie popularnymi, portalami społecznościowymi są Twitter i Instagram. Tam również możemy promować bloga za darmo lub poprzez płatne reklamy. Wybór należy do nas. Jeśli nasz budżet jest większy, można zastanowić się nad płatnymi reklamami w Google Ads. Linki sponsorowane będą wyświetlać się w wynikach organicznych po wpisaniu przez użytkownika konkretnych słów kluczowych.

3. Zoptymalizuj bloga i znajdź reklamodawców

Optymalizacja SEO znacząco wpłynie na jakość naszego bloga, który będzie nie tylko dobrze wyglądał, ale także właściwie funkcjonował. Optymalizacja kodu i treści bloga pozytywnie wpłynie na jego pozycję w wynikach wyszukiwarek. Po wpisaniu określonych zapytań, odbiorca kliknie w link, który będzie prezentował nasz serwis blogowy. W ten sposób zwiększymy liczbę wejść na bloga, wygenerujemy duży ruch na stronie i zdobędziemy zaufanie odbiorców.

Dodatkowe narzędzia, na których można zarobić

Zarabianie na blogu polega nie tylko na umieszczaniu na nim reklam od reklamodawców, ale także nałożenie opłat na niektóre narzędzia związane z dodatkowymi funkcjonalnościami umieszczonymi na blogu, np. dostęp do niektórych artykułów. Opłaty mogą być dokonywane np. w formie mikropłatności czy też tradycyjnych przelewów, płatnościami SMS.

Ile można zarobić na blogu? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale zarobki te mogą wynosić nawet do 3 tys. złotych miesięcznie. Warto więc podejść do tematu profesjonalnie, a w razie problemów, zawsze można skorzystać z pomocy profesjonalistów specjalizujących się w marketingu internetowym. Znajdziemy ich w każdej agencji reklamowej.

Leave A Comment